DOM NA SPRZEDAŻ » ŚLĄSKIE » POW. CZĘSTOCHOWSKI » NAKŁO » OFERTA RYNKU WTÓRNEGO » DOM - OFERTA ID 11016164
DOM NAKŁO, NAKŁO
Dom na sprzedaż, śląskie, Nakło, Nakło -  zobacz na mapie
350 000
 1 944 zł/m2
Informacje o ofercie
+0 pkt. wyróżnień
 Kategoria Dom na sprzedaż
 Rynekwtórny
 Lokalizacja Nakło, Nakło  (zobacz na mapie)
 Cena  350 000 zł
 Powierzchnia  180 m 2
 Cena za m 2  1 944 zł/m2
 Ilość pokoi  5
Informacje dodatkowe
Ilość pięter
1
Opis nieruchomości
Dworek na sprzedaż w Nakle, 180m2.

WGN Myszków, ul.Kościuszki 32

Oferujemy Państwu urokliwy dworek do remontu z 1795 roku ufundowany przez hrabiego Bystrzanowskiego o powierzchni 180m2. Nieruchomość znajduje się w historycznej miejscowości Nakło w powiecie częstochowskim nieopodal zamków na Jurze KrakowskoCzęstochowskiej. Ten w całości ogrodzony Dworek składa się z 4 pokoi i poddasza z możliwością adaptacji. Prezentowany dworek zlokalizowany jest na pieknej działce o pow. 1900m2. Na zagospodarowanym, ogrodzonym kamieniem jurajskim terenie posadzone zostały młode drzewa liściaste typu: lipa, buk, dąb, jesion, miłorząb, katalpa, platan, klon.
Istotnym atutem dworku jest jest jego lokalizacja i historia.
W bezpośrednim sąsiedztwie dworku znajduje się kościół św. Mikołaja (parafia z XIII wieku) z barokowym ołtarzem z pierwszej połowy XVIII, obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem z końca XVII w., oraz kaplica z kryptą grobową, gdzie spoczywa m. in. rodzina Stradomskich pierwszych wlaścicieli Nakła. Ten zabytkowy kościół konsekrował w 1726 r. bp Augustyn Wesel, opat cystersów w Jędrzejowie. Na przylegającym do kościoła cmentarzu widoczna doskonale jest wysoka kaplica, zbudowana w XIX wieku posiadająca w tylnej części dostępne katakumby, gdzie spoczywają w członkowie rodu Zbijewskich i Komorowskich.
Ponadto w Nakle znajduje się XVIIIwieczny pałac zaprojektowany przez Jana Ferdynanda Naxa, którego pierwszymi właścicielami byli hr. Kayetan Bystrzanowskimi i jego żona Marcyanna z domu Młodzianowska. W pięknym zespole pałacowoparkowym częstym gościem był Stanisław August Poniatowski, a majątkiem do zakończenia II wojny światowej zarządzała Matylda żona następcy króla Belgii.
W oferowanym dworku mieścił się szpital (przytułek) i zgodnie z miejscową opowieścią stacjonowały tu wojska napoleońskie, a mieszkańcy Nakła ufundowali Napoleonowi Bonaparte pomnik, przerobiony po II wojnie światowej na figurkę św. Floriana.
W promieniu kilku kilometrów od dworku znajdują się inne historyczne obiekty warte uwagi takie jak: Pałac Komorowskich w Siedliskach, Pałac Zwierkowskich w Białej Wielkiej, Dwór Antoniego Schutza w Bogumiłku, Dwór w Turzynie Otwinowskich, Dwór Szlichcińskich w Wygiełzowie czy też Dwór Krzemóckich w Zawadzie Pilickiej.
Obiekt nie jest wpisany do Rejestru Zabytków.
Istnieje możliwość dużego rabatu cenowego na potrzeby wyremontowania dworku.
W razie wszelkich pytań (nieruchomość, kredyt na zakup) proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Artur Gmyz
533 544 646
agmyz@wgn.pl

Informacje dotyczące nieruchomości zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu przepisów prawa, mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą podlegać aktualizacji.

Niniejsza propozycja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny zalecamy jej weryfikację.

POKAŻ WIĘCEJ ...
Nr oferty w oferty-dom.pl: 11016164
Nr oferty w biurze nieruchomości: 181-190
Dodano: pół roku temu
Aktualizacja: dzisiaj
Dowiedz się więcej, zapytaj ogłoszeniodawcę
Wyślij
tel.  533 54 ...    POKAŻ NUMER 
tel.  602 43 ...    POKAŻ NUMER 
 533 54 ...   POKAŻ NUMER 
 602 43 ...    POKAŻ NUMER 
Wyślij zapytanie
Drukuj ogłoszenie
Dodaj do obserwowanych Usuń z obserwowanych
Zobacz podobne ogłoszenia