Dom na sprzedaż » kujawsko-pomorskie » pow. Tucholski » Tuchola » ogłoszenie (rynek wtórny)
Dom Tuchola Bory Tucholskie, ul. Bory Tucholskie
dom na sprzedaż, Tuchola Bory Tucholskie, Bory Tucholskie
2 162 m2   18 pokoi   
+0 pkt. wyróżnień
Rynek: wtórnyDodano: w tym miesiącuAktualizacja: dzisiaj
Informacje o ofercie
 Cena  2 990 000 zł
 Powierzchnia  2 162 m 2
 Cena za m 2  1 383 zł/m2
 Ilość pokoi  18
Informacje dodatkowe
Ilość pięter
4
Opis szczegółowy
Dwór, Bory Tucholskie, okolice Tucholi, na sprzedaż, 2 990 000 zł.


Na sprzedaż atrakcyjna nieruchomość położona wśród okalających lasów w odległości 6 km od TUCHOLI stanowiąca ZESPÓŁ PAŁACOWOPARKOWY z XIX wieku zlokalizowana w BORACH TUCHOLSKICH, w skład której wchodzi działka gruntu o powierzchni 15,0500 m kw. zabudowana:

DWOREM 3KONDYGNACYJNYM z MOŻLIWOŚCIĄ WYKORZYSTANIA PODDASZA do zaadoptowania na cele mieszkaniowe wybudowany w stylu późnego klasycyzmu z 1860 roku o powierzchni użytkowej 900 m kw (powierzchnia całkowita 1218 m kw) posadowionym na wysokich piwnicach, kryty dachem dwuspadowym. Od zachodu bryłę urozmaica zryzalitowana część środkowa, wyższa od korpusu, poprzedzona w przyziemiu kolumnowym portykiem i schodami. Nad portykiem balkon, piętro ryzalitu zwieńczone trójkątnym przyczółkiem.

Ściany dworu murowane z cegły pełnej, obustronnie tynkowane. W salach parteru, korytarzach parteru i piętra boazeria drewnopodobna, częściowo tapeta. Konstrukcja dachu więźba drewniana. Pokrycie dachu dachówka ceramiczna. Stropy piwnice sklepione kolebkowo ceglane, nad parterem strop z płyt żelbetowych. W większości pomieszczeń na podłogach parkiet drewniany, w kuchni i łazienkach płytki ceramiczne. Stolarka okienna drewniana, skrzynkowa, w przewadze 4skrzydłowa. Schody zewnętrzne od strony zachodniej i ogrodu jednobiegowe murowane, od strony południowej dwubiegowe betonowe.
Drzwi wejściowe 2skrzydłowe, pełne, listwowane, z przeszklonym naświetlem. Drzwi prowadzące na taras 2skrzydłowe, płycinoworamowe, częściowo przeszklone.

Wnętrze dworu całkowicie przebudowane w latach 19721973 pierwotny układ wnętrza zatracony oprócz przedsionka w ryzalicie. Główne wejście do budynku prowadzi przez portal do przedsionka z ryzalicie zachodnim. przedłużenie przedsionka stanowi hol, z którego znajduje się dostęp do prostopadłego korytarza biegnącego ma osi północno południowej oraz pomieszczeń usytuowanych w północnej części budynku. W tej części drzwi do pomieszczeń sanitarnych oraz północno zachodniego pokoju. W ścianie wschodniej pokoju szeroki otwór drzwiowy prowadzący do Sali z czworobocznym słupem. W ścianie południowej tejże Sali drzwi na korytarz oraz do wydłużonej sali z wejściem ogrodowym. Sala dostępna również z korytarza, w którym znajdują się schody prowadzące na piętro. W części południowej budynku pomieszczenia socjalne i kuchenne z zapleczem, skąd prowadzi zejście do piwnicy. Piętro podzielone na szereg pokoi mieszkalnych z węzłem sanitarnym. Dostęp na poddasze z wyłazu z strychowymi schodami. W piwnicy pomieszczenia gospodarczo magazynowe, zaplecze sanitarne, kotłownia.

Instalacje:
elektryczna,
odgromowa,
wodociągowa,
wentylacyjna,
kanalizacja z odprowadzeniem nieczystości do zbiornika bezodpływowego,
centralnego ogrzewania zasilana z kotłowni mieszczącej się w piwnicy budynku wyposażona w piec na paliowo stałe,
ciepła woda zasilana poprzez przepływowe podgrzewacze wody na parterze i piece typu ?Junkers? zasilane z butli gazowych na piętrze budynku.

Generalny remont dworu odbył się w latach 19721973, grze zmieniono układ wnętrza. W 1999 roku wymieniono pokrycie dachowe. W 2000 roku wymieniono instalacje elektryczną i wykonano remont elewacji. W 2001 roku wykonano modernizację pomieszczeń piwnicy oraz wykonano pokrycie podłóg. 2 2010 roku wymieniono piec grzewczy.

W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Tuchola nieruchomość położona:
w strefie funkcjonalno przestrzennej, rolniczo osadniczej,
na obszarze funkcjonalnoprzestrzennym, rolniczoosadniczym o potencjalnej koncentracji procesów rozwojowych,
na obszarze ochrony środowiska przyrodniczego, pomnik przyrody
na obszarze objętym ochrona kultową, w granicy ochrony konserwatorskiej ?A? (zespół dworsko parkowynr rej. zabytków A/1193).


BUDYNKIEM MIESZKALNO GOSPODARCZYM o powierzchni zabudowy 319 m kw. gdzie znajduje się LOKAL MIESZKALNY 1POKOJOWY, LOKAL MIESZKALNY 2POKOJOWY, POMIESZCZENIE GOSPODARCZE, GARAŻ, KOTŁOWNIA. Budynek parterowy, niepodpiwniczony wzniesiony w technologii tradycyjnej służący dawniej jako budynek folwarczny. ściany zewnętrzne z cegły ceramicznej pełnej, częściowo z gazobetonu. Strop z żelbetowy, prefabrykowany. Dach drewniany dwuspadowy. Rynny i rury z blachy ocynkowanej. Kominy murowane z cegły ceramicznej pełnej. Stolarka okienna drewniana skrzynkowa. Stolarka drzwiowa płycinowa, drzwi drewniane. Posadzki cementowe pokryte płyta pliśnowa twardą, wykładziną PCV, płytkami ceramicznymi. Obiekt wyposażony w instalację elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną z odprowadzaniem nieczystości do zbiornika bezodpływowego i centralnego ogrzewania zasilanego z kotłowni własnej wyposażonej w piec z palnikiem na paliwo stałe.BUDYNKIEM FOLWARCZNYM o powierzchni zabudowy 625 m kw. z 1860 roku wybudowany w technologii tradycyjnej. Budynek parterowy niepodpiwniczony, wzniesiony na planie prostokąta. Ściany murowane z cegły ceramicznej pełnej gr. 1.5 c z pilastrami. Dach dwuspadowy, wysoki o konstrukcji drewnianej oparty na ścianach i słupach drewnianych. Posadzki cementowe. Stolarka drzwiowa drewniana.


PARK KRAJOBRAZOWY z XIX wieku o powierzchni 5 ha (w tym 0,66 ha wód) zakomponowany w oparciu o naturalne walory terenu, z odpowiednimi rozwiązaniami kompozycyjnymi i zróżnicowanym drzewostanem.
Trzon kompozycji parku stanowi główna oś wschodnio zachodnia, przebiegająca przez całe założenie. Na osi fasady pałacu, od strony zachodniej, droga podjazd otaczająca półkoliście duży gazon, w dalszej części aleja wiodąca do żelaznej bramy wjazdowej. W tej części parku wielogatunkowy drzewostan między innymi lipy, jesiony, cisy, dęby, klony, kasztanowce i świerki oraz rozległy trawnik w którym znajdują się pojedyncze okazy drzew.

Od strony elewacji ogrodowej teren opadający ku TRZEM STAWOM. W części północno wschodniej założenia pałacowo parkowego znajduje się duży staw, oddzielający park od położonego dalej sadu. Drugi staw położony jest na południowy wschód od pałacu. Ciągi spacerowe rozmieszczone swobodnie na całym terenie. Wokół dworu asfaltowe ścieżki.

CENA: 2.990.000,PLN

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA TEMAT OFERTY UDZIELI:
JADWIGA KUBICZ Dyrektor Biura
Tel.: (59) 842 80 75
Tel. Kom.: 607 385 481
email: jadwiga.kubicz@wgn.pl

Bory Tucholskie należą do jednych z największych kompleksów leśnych w Polsce. Całkowita powierzchnia wynosi około 120 tysięcy hektarów co naprawdę robi wrażenie na niejednym turyście. W północnowschodniej części znajduje się Park Narodowy Bory Tucholskie istniejący od 1996 roku. Spotkać tu możemy takie zwierzęta jak dziki czy jelenie. Szata roślinna jest bardzo bogata, a wymienienie wszystkich gatunków zajęło by naprawdę sporo czasu. Wyjątkową rośliną, na którą warto zwrócić uwagę jest zimoziół północny będący reliktem roślinnym.

W niedalekiej odległości od parku znajduje się akwedukt w Fojutowie będący najdłuższym w naszym kraju tego typu obiektem oraz Jezioro Charzykowskie prezentujące się bardzo pięknie ze względu na otaczające je lasy. Na terenie parku znajduje się około 17 interesujących rezerwatów przyrody.

Główną atrakcją Borów Tucholskich są oczywiście lasy, jednakże i spora liczba jezior otoczonych lasami wprawi w zachwyt. Największe jest Jezioro Wdzydze, które zaskoczy swoją wielkością. Mimo, że Wdzydze jest największym jeziorem, to największym zbiornikiem wodnym jest Zbiornik Koronowski. W Borach Tucholskich znajduje się około 900 jezior .


IDEALNA OFERTA DLA INWESTORA!!!!!!!


WGN Międzynarodowy Koncern Obrotu Nieruchomościami oddział w Słupsku
ul. Tuwima 8a/12
76200 Słupsk

JADWIGA KUBICZ Dyrektor Biura
Tel.: (59) 842 80 75
Tel. Kom.: 607 385 481
email: jadwiga.kubicz@wgn.pl

Informacje dotyczące nieruchomości zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu przepisów prawa, mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą podlegać aktualizacji, zalecamy ich osobistą weryfikację.

Wszystkie teksty, rysunki, zdjęcia oraz wszystkie inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim WGN Słupsk, ul. Tuwima 8a/12. Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nr oferty w oferty-dom.pl: 11235655
Nr oferty w biurze nieruchomości: 30-7935
Dodano: w tym miesiącu
Aktualizacja: dzisiaj
Dowiedz się więcej, zapytaj ogłoszeniodawcę
 Telefon  (59) 8 ...    POKAŻ TELEFON 
 Telefon kom.  607 38 ...    POKAŻ TELEFON 
Twój e-mail (*)
Twój numer telefonu
Treść wiadomości (*)
Wyślij e-mail
 WGN NIERUCHOMOŚCI / MIĘDZYNARODOWY KONCERN OBROTU NIERUCHOMOSCIAMI WGN Przedstawicielstwo w Słupsku
  Numer licencji pośrednika7278
  AdresTuwima 8a/12, 76-200 Słupsk (pomorskie)
  Telefon(59) 842 80 75
  E-mailslupsk@wgn.pl
  Strona wwwhttp://http://www.slupsk01.wgn.pl/
  Godziny otwarcia Biura
       Pon-Piątek9.00-17.00
       Sobotazamknięte
       Niedzialazamknięte
2 990 000
 1 383 zł/m2
WGN NIERUCHOMOŚCI / MIĘDZYNARODOWY KONCERN OBROTU NIERUCHOMOSCIAMI WGN Przedstawicielstwo w Słupsku
 (59) 8 ...   POKAŻ TELEFON 
 607 38 ...    POKAŻ TELEFON 
Zapytaj o ofertę
Drukuj ogłoszenie
Dodaj do notesu Usuń z notesu
Podobne do ostatnio oglądanych
Sprawdź podobną ofertę
Obory
kujawsko-pomorskie
223 000
69 m2
3 232 zł/m2
dom
na sprzedaż
Więcej
Sprawdź podobną ofertę
Dzierzno
kujawsko-pomorskie
290 000
160 m2
1 813 zł/m2
dom
na sprzedaż
Więcej
Sprawdź podobną ofertę
Brzozie
ul. Brzozie 163
kujawsko-pomorskie
640 000
300 m2
2 133 zł/m2
dom
na sprzedaż
Więcej
Sprawdź podobną ofertę
Toruń
ul. Jodłowa
kujawsko-pomorskie
1 200 000
285 m2
4 211 zł/m2
dom
na sprzedaż
Więcej

Regulamin Cennik Cennik dla Biur Nieruchomości i Deweloperów Programy dla Biur Kontakt
© 2009-2016 - oferty-dom.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
Apartamenty | Mieszkania Wrocław | Trovit |  Mitula